Jesienne prace w ogrodzie, miejsce dla cebulek kwiatowych
Posiadanie działki czy ogrodu łączy się z nieustannym planowaniem prac. Ledwie przychodzi czas na cieszenie się ukwieconym, letnim ogrodem, a tu już trzeba myśleć o jesiennych pracach, projektowaniu ogrodu na następny sezon i zakupach roślin, które znajdą w nim miejsce. To praca, która nigdy się nie kończy, ale właśnie to najbardziej pociąga ogrodników-amatorów.
Cebule kwiatowe – z myślą o nowym sezonie
Gdy projekt ogrodu w kolejnym sezonie zostaje wstępnie opracowany a wszystkie zmiany zaakceptowane, przychodzi czas na kolejne decyzje. Jedną z nich jest zakup cebulek kwiatowych i ich sadzenie w oczekiwaniu na przyszłoroczne zbiory. Cebule kwiatowe do sadzenia powinny być zdrowe, jędrne, duże i oczywiście w żaden sposób nieuszkodzone. Jeżeli widać na nich ciemne plamki, nacieki czy utraciły one swoją pierwotną jędrność, nie należy ich sadzić. Należy odrzucić również takie, z których wyrastają nadmiernie liście oraz korzenie. Co do zasady: im większe cebulki kwiatowe i zdrowsze egzemplarze, tym wspanialszy wyrośnie ogród kwiatowy a gospodarze będą cieszyć się kwiatowymi zbiorami. Sprawdź cebule kwiatowe w https://www.e-sas.pl/zielonydom/ogrod-2/uprawa-roslin/nasiona/nasiona-kwiatow/cebule-kwiatowe.
Sztuka sadzenia cebulek kwiatowych
Tuż przed posadzeniem do ziemi przyszłych roślin, warto je na chwilę namoczyć w jednym z roztworów środka grzybobójczego, dostępnych w sklepach ogrodowych. Ochroni on cebulki i rosnące z nich kwiaty przed chorobami grzybowymi. Zarówno preparaty jak i same cebulki kwiatowe zawsze warto kupować u sprawdzonego źródła, takiego z dobrą historią. Kwiaty, które mają zakwitnąć w ogrodzie już wiosną, lubią, gdy ich cebulki trochę przemarzną przez zimę, najlepiej więc sadzić je wczesną jesienią, na przełomie września i października.