Parawan nawannowy ze szkła czy z plastiku?
Parawany nawannowe cieszą się dużą dużym zainteresowaniem klientów. Ich popularność wynika z dość prostego montażu oraz wygody użytkowania. Dzięki nim można się cieszyć urokami prysznica przy braku konieczności zakupu oraz montowania typowej kabiny.
Kiedy warto się zdecydować na zakup parawanu?
Montaż parawanu umożliwia wydzielenie w łazience funkcjonalnej strefy kąpielowej. Parawan nawannowy zatrzymuje ciepło oraz chroni podłogę łazienki przed zamoczeniem. Parawan może również stanowić element dekoracyjny. W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są bowiem produkty o dość prostej formie oraz bogato zdobione. Taka mnogość propozycji sprawia, że z łatwością można dobrać produkt pasujący do aranżacji niemal każdej łazienki.
Jakie parawany prysznicowe dostępne są w sprzedaży?
W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są produkty zróżnicowane pod względem wielkości, ceny oraz materiału. Wyróżnić zatem można parawany wahadłowe czy harmonijkowe oraz wykonane z plastiku lub szkła.
Rodzaje prowadnic
Podczas wyboru oraz zakupów parawanów warto zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanych prowadnic. Ma to bowiem istotny wpływ na wygodne użytkowanie produktów. Prowadnice są wykonywane ze stopu aluminium lub stali szlachetnej. Tego typu prowadnice są dość wytrzymałe. W sprzedaży dostępne są również prowadnice wykonane z plastiku, które są mniej odporne na uszkodzenia. Są one jednak odporne na wilgoć i chętnie wybierane przez klientów.
Rodzaje materiałów wykończeniowych
Parawany nawannowe mogą być wykonane ze szkła lub z plastiku. Oba rodzaje materiałów mają swoje zalety oraz wady.
Parawany nawannowe ze szkła
Skrzydło parawanu może być wykonane ze szkła hartowanego lub tak zwanego szkła bezpiecznego. Szkło hartowane jest twarde i wytrzymałe. Szkło „bezpieczne” jest bardziej podatne na uszkodzenia lecz po stłuczeniu nie rozpada się na ostre elementy.
Parawan nawannowy wykonany z plastiku
Parawan nawannowy może być wykonany z plastiku. Powszechnie stosowany polipropylen jest trwały oraz odporny na wilgoć. Plastik jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, lecz wymaga doboru odpowiednich środków czyszczących.