Ościeżnica regulowana – najważniejsze cechy
Zarówno drzwi zewnętrzne, jak i wewnętrzne potrzebują odpowiednio dobranej futryny. To ona odgrywa główną rolę w montażu skrzydła drzwiowego. Choć zazwyczaj nie zwracamy na nią za dużej uwagi, to jednak warto przyjrzeć się jej z bliska i poznać jej cechy oraz zastosowanie. Przede wszystkim przed zakupem należy dowiedzieć się, jakie obramowania są oferowane w sklepach z artykułami budowlanymi. Do wyboru są: ościeżnica stała i ościeżnica regulowana. Ta druga w ostatnim czasie zyskuje na popularności za sprawą swych cech.
Ościeżnica regulowana – jej cechy
Jej najważniejszą i najbardziej praktyczną cechą jest możliwość dopasowania do różnej grubości murów. Pozwala to na dostosowanie jej wymiarów do niemal każdej ściany, nawet o niestandardowych wymiarach czy też niewypoziomowanej. Jedynym ograniczeniem jest przypadek, gdy szerokość ściany jest mniejsza niż 75 mm. Kolejną ważną właściwością tej futryny jest łatwy montaż i możliwość idealnego dopasowania do danego pomieszczenia i murów.
Obramowanie regulowane – wygląd i wielkość
Tutaj trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to, że ościeżnica regulowana jest dostępna w wielu kolorach i rozmiarach (szeroki wybór rozwiązań znajdziesz na Golddoor.pl). Dlatego też pasuje do wielu wnętrz. To, jaką wybierzemy, zależy oczywiście od naszych preferencji. Oprócz koloru i wielkości możemy także dobrać materiał, z jakiego ościeżnica regulowana ma być wykonana. Najczęściej produkowana jest z takich surowców jak: PCV, drewno lite, stal, materiały drewnopochodne.
Pozytywnym aspektem kupna futryny regulowanej jest to, że nic dodatkowo nie trzeba zamawiać. Zbędne są listwy, listewki, dodatkowe elementy konstrukcyjne. Wystarczy sama rama i skrzydło drzwiowe.